« Wróć na główną

Ciągniki rolnicze

Data:

Traktory są często używane w gospodarstwie rolnym do wykonywania do prac polowych i przewożenia masywnych ładunków takich jak plony z upraw, nawozy lub zwierzęta hodowlane. Ich uniwersalny charakter umożliwia podłączenie do nich wielu specjalistycznych akcesoriów takich jak opryskiwacze, pługi, snopowiązałki lub normalne przyczepy.

stary ciągnik

Konwencjonalny obraz wsi, na którym to widać konia ciągnącego pług odszedł już dawno do lamusa. Po wejściu naszego kraju do Unii Europejskiej za sprawą dotacji do rolnictwa nowoczesność widać na każdym kroku. Jednakże ciągnik rolniczy jak dowolne urządzenie mechaniczne narażony jest na rozmaite awarie. Powoduje to niekorzystne dla rolnika przestoje, często w środku intensywnych prac polowych, które muszą być przeprowadzone na czas. By uniknąć takich przestojów w pracy każdy gospodarz powinien z wyprzedzeniem zaopatrzyć się w części zamienne do traktorów. Repertuar takich części zamiennych zależy od tego kto jest wytwórcą ciągnika i którym modelem dysponuje rolnik.

Staromodne modele Ursusów coraz częściej odchodzą już z użytkowania (choć z powodu łatwości reparacji wielu rolników wciąż je docenia), zaś ich miejsce zajmują współczesne ciągniki rolnicze wiodących międzynarodowych producentów traktorów. W trakcie sezonu rozsądnie mieć zapas najczęściej ulegających awariom części do ciągników, albowiem zdobycie pewnych niezbyt standardowych części może zająć wiele cennego czasu.